Shoferi i një furgoni që po voziste në Fife të Skocisë, ka mundur të shkaktonte aksident derisa e tejkalonte një traktor.

Ai ka vozitur me rreth 100 kilometra në orë, derisa trafiku ishte mjaft i dendur, transmeton Telegrafi.

Forcat e rendit janë vënë në kërkim të shoferit, për t’i dhënë dënimin për shkak të rrezikimit të panevojshëm.

Më poshtë mund të shihni momentin dramatik, kur gjërat kanë mundur të dalin nga kontrolli dhe përfundimi të jetë jo i mirë. /Telegrafi/