LAJMI I FUNDIT:

Mitrovicë, pas mosmarrëveshjes ia gjuan shtëpinë me kallashnikov

Mitrovicë, pas mosmarrëveshjes ia gjuan shtëpinë me kallashnikov

Një person është arrestuar në fshtin Kçiq të Mitrovicës, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të shtëpisë së viktimës.

Reklama

Është konfiskuar arma AK-47 pa municion dhe 11 gëzhoja. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.  Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/