Mirlind Daku nuk e ka ndërmend të ndalet duket shënuar gola.

Talenti i jashtëzakonshëm nga Gjilani po është vendimtar në çdo ndeshje me Llapin.

Kësisoj pas 13 javëve në elitën e futbollit kosovar, Daku prinë në listën e golashënuesve.

Me golin e shënuar ndaj Vllaznisë së Pozhoranit, Daku ka quar në shtatë numrin e golave këtë edicion.

19-vjeçari ka lënë mbrapa sulmuesin nigerian Oto John që ka shënuar gjashtë gola me fanellën e Trepçës ’89 dhe Xhevdet Shabanin e Dritës.

Ndërkohë me nga pesë gola janë Genc Hamiti i Drenicës, Florent Hasani i Trepçës ’89 dhe Semir Zeneli i Vëllaznimit.

Pas kësaj forme të jashtëzakonshme, Daku pritet që të largohet nga Llapi gjatë janarit ose në fund të stinorit për ndonjë kampionat më të fortë se ai kosovar. /Telegrafi/