LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Shëndetësisë investon 370 mijë euro për ndërtimin e Aneksit të Urgjencës dhe renovimin e QKMF-së në Deçan

Ministria e Shëndetësisë investon 370 mijë euro për ndërtimin e Aneksit të Urgjencës dhe renovimin e QKMF-së në Deçan

Kërkesat dhe pritjet e shumta të qytetarëve për ndihmë në rastet emergjente në QKMF “Adem Ukëhaxhaj” në Deçan, pas një kohe të gjatë duket se do të marrin fund, e kjo për shkak të investimit që ka vendosur të bëjë Ministria e Shëndetësisë në këtë QKMF.

Reklama

Ministria e Shëndetësisë, ka ndarë fondet për ndërtimin e Aneksit të Urgjencës dhe renovimin e QKMF-së në Komunën e Deçanit.

Punimet për ndërtimin e Aneksit të Urgjencës dhe renovimin e QKMF-së, kanë nisur para 10 ditësh.

I tërë ky investim nga MSH-ja kap vlerën e 370 mijë euro. Të paktën kështu ka bërë të ditur për Telegrafin zëdhënësja e komunë së Deçanit, Yllarta Thaçi.

Thaçi po ashtu ka bërë të ditur se punimet në QKMF kanë filluar më 10 shtator, dhe se Aneksi i Urgjencës do të ndërtohet në objektin ekzistues.

“Punimet kanë filluar me 10.09.2018 përzgjedhjen ne kompanisë e ka bërë ministria, menaxhimin dhe mbikëqyrjen e projektit e bëjnë Ministria e Shëndetësisë sepse i gjithë projektit është përgjegjësi nga Ministria e Shëndetësisë. Vlera e këtij projekti është 370.000 euro”, ka thënë Thaçi.

Ajo ka shtuar se gjatë kryerjes së punimeve në QKMF, shërbimet për pacientë do të bëhen brenda objektit te QKMF-së në administratën e tanishme. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Zyrtarët e BE-së nga Beogradi: Serbët të kthehen në institucionet e Kosovës

Zyrtarët e BE-së nga Beogradi: Serbët të kthehen në institucionet e Kosovës

Politikë
Policia Kufitare e Kosovës parandalon dy raste të kontrabandimit të mallrave në Leposaviq

Policia Kufitare e Kosovës parandalon dy raste të kontrabandimit të mallrave në Leposaviq

Siguri
Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Lajme
Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Lajme
Kalo në kategori