LAJMI I FUNDIT:

Ministri Aliu: ​Ura e re e Rogovës po bëhet

Ministri Aliu: ​Ura e re e Rogovës po bëhet
Reklama

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu së bashku me zëvendësministrin Hysen Durmishi dhe deputetë, janë pritur nga banorët e Rogovës së Hasit, me ç’rast kanë prezantuar projektin e Urës së re të Rogovës.

Aliu ka shkruar në Facebook, se kjo urë ka rëndësi të madhe për Gjakovën, përkitazi zonën e Hasit.


Gjithashtu, ministri ka njoftuar se ndërtimi i urës kap vlerën prej 1 milionë euro, transmeton Telegrafi.

“Pasi që është lënë e dëmtuar për shumë vite, sot kemi shpallur hapjen e procedurës së prokurimit për Projektin e Ndërtimit të Urës së re të Rogovës së Hasit. Ndërtimi i urës kap vlerën prej 1 milionë Euro, me gjerësi prej 6 metra, me 1.5 metra trotuar në të dy anët, si dhe përshkon gjatësinë prej 150 metrave. Pas fazës së tenderimit, do të fillojmë menjëherë me punimet. Urime të gjithë qytetarëve”, ka shkruar ai. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Izi's Apartment 197
Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Prishtina Ticket
Këtë të premte në HaPiTe Space - “Karriera si dizajner”

Këtë të premte në HaPiTe Space - “Karriera si dizajner”

Ekonomi
AKP thotë se ka fituar rastin gjyqësor në Mal të Zi, kthen 8 asete të

AKP thotë se ka fituar rastin gjyqësor në Mal të Zi, kthen 8 asete të "KBI Kosova Export" - Industria e Mishit Fushë Kosovë në emër të ndërmarrjes

Ekonomi
Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Lesna Ndertimi
Krasniqi: Qytetarët e Kosovës kurrë më shtrenjtë s’kanë paguar rrymë

Krasniqi: Qytetarët e Kosovës kurrë më shtrenjtë s’kanë paguar rrymë

Ekonomi
Kalo në kategori