LAJMI I FUNDIT:

Milionerit londinez “nuk i bëjnë përshtypje 100 gjobat për një vit” – vazhdon të parkojë makinën aty ku është e ndaluar

Milionerit londinez “nuk i bëjnë përshtypje 100 gjobat për një vit” – vazhdon të parkojë makinën aty ku është e ndaluar

Një milioner ka thënë se ai përdor hapësirat e ndaluara të Londrës qendrore – duke grumbulluar më shumë se 100 gjoba vetëm vitin e kaluar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Luke Desmaris, 27 vjeç, i cili pretendon se fiton më shumë se 100,000 funte (rreth 115,000 euro) në muaj përmes tregtimit të bursës dhe preferoi të “kursej kohë” sesa të gjente një vend të ligjshëm.

Kështu, ai është parë duke ecur nga Harrods dhe një hotel drejt një BMW M4 prej rreth 100 mijë eurove me njoftime të penalitetit në xhamin e tij të përparmë.

Ai tha se parkimi në Londër ‘mund të jetë një makth’, duke shtuar: ‘Nëse mund të kursej kohën time duke e bërë këtë, atëherë do ta bëj’.

Ndërkohë nuk kanë munguar as komentet.

Njëri nga komentuesit e quajti atë një ‘ide të shkëlqyer’, por një tjetër tha: ‘Kjo është arsyeja pse gjobat duhet të jenë proporcionale me atë që fitoni ose për makinë – që i bie 3 mijë funte për një Ferrari’. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Auto
Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Auto
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Auto
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto
Kalo në kategori