LAJMI I FUNDIT:

Miliarda euro humbje në tregun e kriptovalutave, Bitcoin gati në nivelin më të ulët në dy vjet

Miliarda euro humbje në tregun e kriptovalutave, Bitcoin gati në nivelin më të ulët në dy vjet

Tregu i kriptovalutave po vazhdon të ketë vështirësi, pas dështimit të marrëveshjes ndërmjet FTX dhe Binance.

Ku keqmenaxhimi në alokime ka bërë që FTX të krijuar hendeqe të thella financiare, duke e shtyrë që kjo kompani të jetë afër falimentimit.

Lidhur me këtë, tashmë Bitcoin me 16,600 dollarë, që është niveli më i ulët në gati dy vjet, përcjell Telegrafi.

Sipas CoinMarketCap, kjo kriptovalutë brenda 24 orëve është zhvlerësuar me gati 10 për qind, derisa brenda një jave me rreth 20 për qind.

Nga të dhënat historike del se Bitcoin gjatë vitit të kaluar kjo kriptovalutë është tregtuar me 64,995 dollarë, ndërsa brenda dy viteve ishte 15,291 dollarë.

Tregtarët e stoqeve në Londër dhe Neë York kalkulojnë që vlera e Bitcoinit do të bjerë dëri në 10 mijë dollarë, nëse kriptovaluta do që të mbijetojë si platformë investuese në të ardhmen. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Ekonomi

Më shumë
50 mijë punëtorë në vit, çfarë fuqie punëtore dhe kualifikime po kërkon Gjermania nga vendet e Ballkanit?

50 mijë punëtorë në vit, çfarë fuqie punëtore dhe kualifikime po kërkon Gjermania nga vendet e Ballkanit?

Botë
Udhëtim falas çdo 15 minuta me autobus, nga rrethi i flamurit deri në Prishtina Mall dhe anasjelltas

Udhëtim falas çdo 15 minuta me autobus, nga rrethi i flamurit deri në Prishtina Mall dhe anasjelltas

Ekonomi
Projekti i parë në rajon për ngrohje solare, Osmani: Planifikojmë t'i mbulojmë dy lagje në Prishtinë, do të sigurohen 50 megavat

Projekti i parë në rajon për ngrohje solare, Osmani: Planifikojmë t'i mbulojmë dy lagje në Prishtinë, do të sigurohen 50 megavat

Albert Spahiu
Inflacioni i Eurozonës bie ndjeshëm në muajin mars, çmimet e ushqimeve u rritën edhe pse kostot e energjisë shënuan rënie

Inflacioni i Eurozonës bie ndjeshëm në muajin mars, çmimet e ushqimeve u rritën edhe pse kostot e energjisë shënuan rënie

Botë
Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Albert Spahiu
Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Ekonomi
Kalo në kategori