LAJMI I FUNDIT:

Mijëra varre të pjesëtarëve të Wagnerit, dëshmi tjetër për shkallën e lartë të humbjeve të ushtrisë së Vladimir Putinit

Mijëra varre të pjesëtarëve të Wagnerit, dëshmi tjetër për shkallën e lartë të humbjeve të ushtrisë së Vladimir Putinit

Pamjet e reja nga varrezat në Rusi, janë një tregues tjetër për shkallën e lartë të humbjeve të ushtrisë së Vladimir Putinit në Ukrainë.

Reklama

Janë varrezat Goryachiy Klyuch në rajonin e Krasnodarit, ku shihen të varrosur pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner.

Ky grup përbëhet kryesisht nga mercenar, ish-të burgosur për vrasje, përdhunime e madje kanibalizëm, transmeton Telegrafi.

Burri nga Rusia, vajza e të cilit vizatoi pikturë kundër luftës në Ukrainë – dënohet me dy vite burgim
Lexo po ashtu Burri nga Rusia, vajza e të cilit vizatoi pikturë kundër luftës në Ukrainë – dënohet me dy vite burgim

Në varrezën e publikuar në videon amatore, shihen mijëra varre të hapura për pjesëtarët e grupit famëkeq mercenar rus.

Në anën tjetër sipas analistit politik rus Dmitry Oreshkin, varrezat janë aq të mëdha, sa që është e “pamundur” t’ju shihet fundi.

Oreshkin ka theksuar se nuk ka shenja që Putin dhe njerëzit nga rrethi i tij i ngushtë, e kanë ndërmend t’i japin fund luftës së përgjakshme. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Turqia
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Blinken i kërkon Turqisë të miratojë pranimin e Suedisë në NATO

Blinken i kërkon Turqisë të miratojë pranimin e Suedisë në NATO

Evropa
Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Australia
Kalo në kategori