LAJMI I FUNDIT:

Microsoft paralajmëron fundin e Windows 10 në tetor të 2025

Microsoft paralajmëron fundin e Windows 10 në tetor të 2025

Versioni aktual i Windows 10 do të jetë i fundit, kurse mbështetja finale për sistemin operativ do të merr fund në vitin 2025.

Microsoft ka kryer punët sa i përket azhurnimit për Windows 10, kurse kjo kompani këtë lajm e ka bërë të ditur përmes blogut, transmeton Telegrafi.


Versioni Windows 10 22H2, është versioni aktual dhe i fundit i këtij sistemi operativ.

Megjithatë nga Microsoft kanë bërë të ditur se do të vazhdojnë të publikojnë “masa mbrojtëse” për të gjitha edicionet e Windows 10 në baza mujore, e deri të i fundit që do të jetë 14 tetori i vitit 2025.

E pasi që më nuk do të ketë funksionet të Windows 10, Microsoft u rekomandon përdoruesve të kalojnë në Windows 11. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Teknologji
Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Teknologji
Xiaomi paraqiti kërkesën për një tjetër telefon të palosshëm

Xiaomi paraqiti kërkesën për një tjetër telefon të palosshëm

Kalo në kategori