Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i shoqëruar me sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar në OBRM-PDUKM, Timço Mucunski realizon takim me ministrin çek për Punë të Jashmte, Tomáš Petříček.

Siç njoftojnë nga OBRM-PDUKM në takim Mickoski bisedoi për prioritetet strategjike të shtetit dhe për gjendjen aktuale politike, njofton Telegrafi Maqedoni.

Mickoski ceku mungesën e sundimit të së drejtës dhe shtetit të së drejtësi si element thelbësor në funksionimin e pushtetit.

“Qeveria po merrem me trysni politike në vend se të zgjedh problemet e qytetarëve ndërsa rritja e korrupsionit është e pranishme te të gjitha elementet e shoqërisë”, tha Mickoski.

Ai ka thënë se OBRM-PDUKM mbështet integrimin evropian të vendit dhe anëtarësimin në NATO./Telegrafi/

Çekia do ta ratifikojë protokollin për anëtarësimin e vendit në NATO këtë verë Çekia do ta ratifikojë protokollin për anëtarësimin e vendit në NATO këtë verë