LAJMI I FUNDIT:

Meta, pronari i Facebook, Instagram dhe WhatsApp është duke punuar në një rrjet të ri social i cili pritet të rivalizojë Twitter-in

Meta, pronari i Facebook, Instagram dhe WhatsApp është duke punuar në një rrjet të ri social i cili pritet të rivalizojë Twitter-in

Meta ka zbuluar se është duke punuar në një rrjet të ri social të krijuar vetëm për ndarjen e përditësimeve të tekstit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, aplikacioni do të duket të jetë një konkurrent i drejtpërdrejtë i Twitter.

Një zëdhënës i kompanisë ka thënë se do të jetë një platformë “e decentralizuar”.


Ajo supozohet të jetë e ngjashme me alternativat e tjera si Twitter, që u rritën në popullaritet pas blerjes nga Elon Musk.

Plani u raportua fillimisht nga Money Control, duke cituar burime të Meta, me më shumë detaje të zbuluara nga Platformer.

Ndërsa aplikacioni i ri thuhet se është i markës Instagram (Meta zotëron atë platformë, plus Facebook dhe WhatsApp), duke i lejuar përdoruesit të identifikohen me llogaritë ekzistuese, ai do të funksionojë ndryshe. /Telegrafi/