LAJMI I FUNDIT:

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Jeta është shumë e shkurtër për t’u kënaqur me të zakonshmen. Është koha për t’u çliruar nga e përditshmja dhe për të nisur një aventurë të jashtëzakonshme që do t’ju lërë pa frymë. Prime Travel ju fton të zhbllokoni një botë me mundësi të pafundme, ku ju presin momente të paharrueshme në destinacionet magjepsëse të Dubait dhe Turqisë.

Hyni në një mbretëri ku pasuria takohet me inovacionin dhe çdo përvojë është më e madhe se jeta. Dubai, qyteti i ëndrrave, pret ardhjen tuaj me krahë hapur. Lëreni Prime Travel të jetë udhërrëfyesi juaj ndërsa eksploroni mrekullitë e këtij metropoli verbues.

Humbni veten në labirintin vezullues të horizontit të Dubait, ku kryeveprat arkitekturore prekin qiejt. Mrekullohuni me Burj Khalifa-n ikonë, ndërtesën më të lartë në botë, teksa shpon qiellin me madhështinë e saj. Shëtisni përgjatë plazheve të pacenuara, ku rëra e artë përkëdhel ujërat e kaltra të Gjirit Arabik.

Përgatituni të mahniteni ndërsa zhytni veten në kulturën e gjallë të Dubait. Kënaqni shqisat tuaja në një botë me kënaqësitë e kuzhinës, nga shijimi i kuzhinës së shkëlqyer të Emirateve deri te shijimi i aventurave gastronomike ndërkombëtare. Shfrytëzoni interesin tuaj të brendshëm në qendrat tregtare të mëdha, ku etiketat e stilistëve dhe butikët ekskluzivë presin zbulimin tuaj.

Udhëtoni pas në kohë në një tokë të zhytur në histori të pasur dhe hijeshi mistike. Turqia, një udhëkryq qytetërimesh, zbulon thesaret e saj të fshehura për ata që kërkojnë një udhëtim të zhytjes kulturore. Prime Travel ju fton të zbuloni sekretet e kësaj toke të jashtëzakonshme.

Në Stamboll, ku Lindja takohet me Perëndimin, përshkoni rrugët e lashta dhe lërini aromat e erëzave dhe çajit të sapokrijuar të udhëheqin rrugën tuaj. Eksploroni Pallatin e mrekullueshëm Topkapi, ku historitë e sulltanëve dhe perandorive marrin jetë. Zbuloni pazarin e madh të gjallë, një labirint magjepsës ngjyrash, tekstesh dhe mjeshtërie të ndërlikuar.

Inspirohuni nga peizazhet magjepsëse të Kapadokisë, ku oxhaqet e zanave dhe banesat e shpellave ju transportojnë në një botë surreale. Dëshmoni lindjen e diellit ndërsa balonat me ajër të nxehtë ngrihen butësisht, duke pikturuar qiellin me një kaleidoskop ngjyrash. Humbuni në mistikën e qyteteve të lashta nëntokësore, ku jehona e historisë pëshpërit nëpër korridore.

Prime Travel kupton se luksi i vërtetë qëndron në momentet e paprekshme që prekin zemrën dhe shpirtin tuaj. Me pasionin e tyre për të kuruar udhëtime të jashtëzakonshme, ata sigurohen që akomodimi dhe udhëtimi juaj të jenë përtej perfkete.

Me akomodimet e zgjedhura me kujdes që mishërojnë rehatinë Prime Travel krijon një përvojë që tejkalon të zakonshmen. Ato shkojnë përtej dhe për të siguruar që udhëtimi juaj të jetë i qetë dhe i jashtëzakonshëm, me një ekip të përkushtuar profesionistësh të gatshëm për t’ju ndihmuar në çdo hap.

Në secilin hotel që akomodoheni nga Prime Travel ju do të gjeni dhoma standarde, familjare dhe french e gjithashtu edhe suita dhe vila. Aty do të keni edhe spa, qendra rekreative, si dhe hapësira për sport.

Ofertat e tyre All Inclusive përfshihen pothuajse në të gjitha hotelet, ku përveç shujtave ditore: mëngjesit, drekës dhe darkës, ju do të mund të shijoni edhe pije nga bari i hotelit ku jetësoni pushimin tuaj.

Mos u kënaqni me gjërat e zakonshme; përqafoni të jashtëzakonshmen me Prime Travel.

Lëreni Prime Travel të jetë porta juaj për në një botë përvojash të paharrueshme në Dubai dhe Turqi.

Rezervoni pushimin tuaj kryesor sot dhe filloni një udhëtim që do t’ju lërë të freskët, të frymëzuar dhe të dëshiruar për më shumë.

…sepse ti meriton një pushim PRIME.

Në trend Ekonomi

Më shumë
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Botë
Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Ekonomi
Rrugët magjistrale për në Gjilan në gjendje të rëndë infrastrukturore

Rrugët magjistrale për në Gjilan në gjendje të rëndë infrastrukturore

Ekonomi
Kalo në kategori