Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur sot në Beograd kancelaren gjermane Angela Merkel.

Në delegacionin që e priti kancelaren gjermane ishin të pranishëm edhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, dhe ambasadorja e Serbisë në Gjermani, Snezana Jankoviq.

Kancelarja gjermane nesër do të udhëtojë për në Tiranë.