Shitjet për Levante vetëm sa po rriten, meqë është një SUV që po konsiderohet si më i miri i këtij viti.

Me linjat e përkryera, qëndrueshmërinë dhe shpejtësinë, enterierin luksoz dhe të bollshëm, të gjithë e duan këtë Maserati i cili ka 500 kuajfuqi, transmeton Telegrafi.

Makina që është rritur në masë të madhe dhe është zgjeruar, nuk i ka humbur aspak rrënjët italiane që i japin pamje shumë të këndshme, andaj mund të krahasohet lehtë me BMW X6 M.

Por, në këtë aspekt nuk do të qëndrojë indiferent Mercedesi. Sipas një burimi, ky prodhues gjerman është duke punuar në një AMG që do të jetë pikërisht një SUV i tillë, me luks të shtuar dhe qëndrueshmëri të lartë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama

mercedes-po-punon-ne-nje-amg-per-ta-konkurruar-maserati-levante-foto-2

mercedes-po-punon-ne-nje-amg-per-ta-konkurruar-maserati-levante-foto-3

mercedes-po-punon-ne-nje-amg-per-ta-konkurruar-maserati-levante-foto-4