LAJMI I FUNDIT:

Mercedes lançon klasin e ri C

Mercedes lançon klasin e ri C

Dizajn i ri, motorë më ekonomikë dhe shumë teknologji nga C-Class i ri.

Reklama

Mercedes lançon C-Class të ri. Çmimet fillojnë nga 41,138 euro, sipas prodhuesit.

Mercedes C-Class vjen me disa modele të ndryshme me benzinë dhe fillon me një motor 1.5 litërsh me një fuqi prej 125 kW / 170 kuaj fuqi, pra C-180, një model më të fuqishëm me C-200 me 150 kW / 204 kuaj fuqi, dhe një model 2.0 litërsh me 190 kW / 258 kuaj fuqi, pra C-300.

Mercedes me naftë vjen me disa modele me një motor 2.0 litërsh, i cili, si C-220 d, ka 147 kW / 200 kuaj fuqi dhe C-300 d ka 195 kW / 295 kf, transmeton Telegrafi.

C-Class, i cili është gjithashtu i disponueshme me fuqi me të gjitha rrotat në versionet më të fuqishme, arrin maksimumin prej 231 deri 250 km / orë dhe ka vlera të konsumit ndërmjet 5.0 litra naftë dhe 7.0 litra benzinë ​​(131 deri 161 g / km CO2).

Hibridi plug-in është shumë më ekonomik. Këtu Mercedes kombinon një motor elektrik me 95 kW, një bateri prej 25,4 kWh dhe një motor të fortë me benzinë ​​150 kW / 204 kuaj fuqi.

Sipas prodhuesit, risitë teknike përfshijnë një peizazh të ekranit të frymëzuar nga S-Class, drejtimi i boshtit të pasmë i përdorur për herë të parë në C-Class, dhe sisteme ndihmës me më shumë parashikim dhe ndikim më të madh në drejtimin e veturës. /Telegrafi/