LAJMI I FUNDIT:

Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Muzika relaksuese e cila forcon hormonet e lumturisë – pa stres dhe tendosje me melodi për zgjimin e serotoninës, endorfinës dhe dopaminës!

Reklama

Muzika relaksuese dhe meditative ndihmon ta pastrojmë fushën energjetike personale dhe të gjejmë qetësinë e brendshme, ndërkaq kjo melodi zgjon hormonet e lumturisë dhe na ndihmon të jemi pozitivë.

Përvojat tregojnë që frekuencat e kësaj melodie ndihmojnë te sulmet e anksiozitetit, zmbrapsja e stresit dhe na çliron nga tendosja.

Kjo melodi zgjon hormonet e lumturisë dhe nxit të mirat e saj, transmeton Telegrafi.

Niveli i shtuar i serotoninës sjell humor të mirë, pengon depresionin dhe ndjenjën e mungesës së vullnetit.

Endorfina sjell euforinë, ndjenjën e kënaqësisë dhe zvogëlon dhembjen fizike dhe psikike.

Dopamina zvogëlon ndjenjën e tendosjes dhe stresit.

Relaksohuni, mbyllni sytë dhe kënaquni me muzikën shëruese. Shumica thonë që është posaçërisht e dobishme për relaksim para gjumit…

/Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Të gjithë mendojnë se është normale, por mund të jetë një simptomë e një sëmundjeje kronike: Shikoni bërrylin sa më parë

Të gjithë mendojnë se është normale, por mund të jetë një simptomë e një sëmundjeje kronike: Shikoni bërrylin sa më parë

Shëndetësi
A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t’u ndjerë mirë?

A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t’u ndjerë mirë?

Shëndetësi
Kafe me gjalpë, mënyra më e mirë për të humbur në peshë

Kafe me gjalpë, mënyra më e mirë për të humbur në peshë

Shëndetësi Lajme
Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Shëndetësi
Ja si të ulni tensionin e lartë të gjakut për vetëm pesë minua pa përdorur kurrëfarë ilaçesh

Ja si të ulni tensionin e lartë të gjakut për vetëm pesë minua pa përdorur kurrëfarë ilaçesh

Shëndetësi
Koha e duhur për të pirë ujë me limon

Koha e duhur për të pirë ujë me limon

Shëndetësi
Kalo në kategori