Melania Trump ka thënë se “dhuna nuk është kurrë përgjigjja dhe nuk do të justifikohet kurrë” në një mesazhin lamtumirës.

Zonja e Parë në largim ka postuar një video në llogarinë personale në Twitter gjersa Joe Biden përgatitet të marrë detyrën pas inaugurimit si president i SHBA-së.

Ajo shtoi se kishte “nderin më të madh të jetës sime” të shërbeja si Zonja e Parë, duke e përshkruar katër vitet e saj duke shërbyer së bashku me burrin e saj, Donald Trump si “të paharrueshme”, transmeton Telegrafi.

Melania tha se ishte “frymëzuar” nga miliona amerikanë në të gjithë vendin gjatë kohës së saj në Shtëpinë e Bardhë dhe i përshkroi anëtarët e shërbimit si “heronj”.

Gati gjysma e amerikanëve kanë mendim negativ për Melania Trumpin Gati gjysma e amerikanëve kanë mendim negativ për Melania Trumpin

“Ndërsa Donald dhe unë përfundojmë kohën në Shtëpinë e Bardhë, unë mendoj për të gjithë njerëzit që kam ishin në shtëpi dhe hyrën në zemrën time me historitë e tyre të pabesueshme”, tha ajo.

Sllovenia 50 vjeçare gjithashtu u bëri thirrje amerikanëve të përdorin “mendjen e shëndoshë” në luftën e vazhdueshme kundër coronavirusit. /Telegrafi/