LAJMI I FUNDIT:

Renault prezanton veturën më të re 100% elektrike

Renault prezanton veturën më të re 100% elektrike

Megane “ka hapur rrugë” dhe tani është radha e Scenic të marrë drejtimin e gjeneratës së re të automjeteve elektrike të Renault.

Sipas një njoftimi, Scenic E-Tech Electric i ri është projektuar rreth familjeve dhe nevojës së tyre për të udhëtuar lirshëm dhe të sigurt, përcjell Telegrafi.

Dhe integrohet pa probleme në planin strategjik të Renaulution: është elektrik, i përditësuar, i mbushur me teknologji të dobishme dhe i projektuar për të qenë më i qëndrueshëm.

Ajo thuhet se ka një bateri kompakte (dalje deri në 87 kWh) me një motor që siguron deri në 160 kW (ekuivalente me 220 kuaj fuqi).

Brenda është e rehatshme për të gjithë pasagjerët e saj. Çatia e saj e sheshtë dhe 2.78 metra e gjatë e bëjnë atë të mjaftueshme.

Veç këtyre, sistemi multimedial OpenR Link vjen me më shumë se 50 aplikacione, kështu që ju mund të planifikoni udhëtimin tuaj pa mundim dhe ta shijoni atë me të gjithë ata që udhëtojnë me ju.

Dhe elektrike Scenic E-Tech tërësisht e re do të jetë automjeti i parë elektrik në gamën e Renault që përfshin versionin Esprit Alpine, i cili shton një avantazh emocionues sportiv.

Ajo po prodhohet në fabrikën Douai (ElectriCity), siç ishte që në fillim, dhe do të dalë në treg në fillim të vitit 2024. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Auto
Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Auto
Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

EVs
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Kalo në kategori