LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet protesta e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit në Shqipëri e mbështetur edhe nga opozita

Mbyllet protesta e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit në Shqipëri e mbështetur edhe nga opozita

Pas më shumë se dy orësh tubim, është përmbyllur protesta e Alencës për Mbrojtjen e Teatrit në Shqipëri, e mbajtur vetëm një ditë pasi u rrënua Teatri Kombëtar.

Reklama

Kjo protestë nisi prej orës 16:30 dhe u organizua nga artistët dhe anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Në mbështetje të tyre ka qenë edhe opozita. Në protestë ndodhen ish-kryeministër Sali Berisha, kryetari i PD-së Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish-deputetë e militantë të opozitës.

Në këtë protestë nuk munguan as tensionet në dy raste ku shpërthyen kapsolla. /TCH/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Drejtësi
Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Drejtësi
Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Lajme
Kalo në kategori