LAJMI I FUNDIT:

Mbrëmë u aksidentua edhe deputeti i LVV-së, thotë se vetura e një serbi kishte marrë kahjen e kundërt në rrethrotullim

Mbrëmë u aksidentua edhe deputeti i LVV-së, thotë se vetura e një serbi kishte marrë kahjen e kundërt në rrethrotullim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korentica, ka njoftuar se mbrëmjen e së shtunës ka pësuar një aksident trafiku derisa ishte duke udhëtuar me familjen e tij.

“Mbrëmë, unë dhe familja pësuam një aksident të vogël përderisa ishim në kthim për në banesë”, ka njoftuar deputeti në Facebook.


Korenica pretendon se vetura që e kishte aksidentuar është i nacionalitetit serb dhe se i njëjti ka qenë nën ndikimin e alkoolit.

“Vetura Renault që ishte pronë e një serbi, kishte marrë kahjen e kundërt në rrethrotullim, dhe pasi erdh policia e trafikut dhe ja bëri vozitësit testin e alkoolit doli të ishte nën ndikimin e tij.

Deputeti i LVV-së thotë se qëllimi i postimit ka të bëjë me dëmin që mund të shkaktojë vozitja nën ndikimin e alkoolit.

“Megjithëse në fillim nuk doja ta bëj publike këtë aksident, e mendova që dikujt mund ti shërbejë si mësim. Vozitja nën ndikimin e alkoolit mund të sjell fatalitet, në këtë rast mund të ju duket se po vozitni në kahjen e duhur por përfundoni në atë të gabuar dhe mund të merrni jetë njerëzish”, ka shkruar tutje Korenica./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: Njohja reciproke është qëndrim i administratës Biden, por s’mendojmë se do të ndodhë tani

Hovenier: Njohja reciproke është qëndrim i administratës Biden, por s’mendojmë se do të ndodhë tani

Lajme
Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Lajme
Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Lajme
Rezoluta për Srebrenicën, Kamberi: Grusht i fortë për politikën e Vuçiqit

Rezoluta për Srebrenicën, Kamberi: Grusht i fortë për politikën e Vuçiqit

Lajme
Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Politikë
Prishtinë, një qytetar gjuan qesen me mbeturina nga banesa e tij

Prishtinë, një qytetar gjuan qesen me mbeturina nga banesa e tij

Lajme
Kalo në kategori