LAJMI I FUNDIT:

Martinez e vlerëson lartë Italinë: Është skuadra më e mirë në Evropian

Martinez e vlerëson lartë Italinë: Është skuadra më e mirë në Evropian

Belgjika ka arritur të kalojë në çerekfinale të Kampionatit Evropian, pas fitores ndaj Portugalisë me rezultat 1-0.

Reklama

E në këtë fazë të garave, belgët do të takohen me Italinë, skuadër që ka katër fitore nga po aq ndeshje.

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka vlerësuar lartë kundërshtarin e radhës, duke thënë se janë ekipi më i mirë në Euro 2020.

“Italia është ndoshta ekipi më i mirë i turneut. Ajo që ka bërë Mancini është një shembull se si ta bëjmë një ekip të rritet dhe mendoj se do të jetë një ndeshje e bukur mes dy skuadrave të shkëlqyera”, deklaroi Martinez.

Tutje trajneri foli edhe për fitoren e skuadrës së tij ndaj Portugalisë.

“Ishim të përqendruar, duke u mbrojtur me të vërtetë mirë. Kontrolluam lojën, shënuam një gol të shkëlqyer dhe më pas, në pjesën e dytë, siç pritej, Portugalia kishte më shumë vrull. Duhej të demonstronim mentalitet të fortë. Gjithçka vërtitej rreth atyre aspekteve, të të qenit i disiplinuar taktikisht dhe shumë, shumë dinak”, tha Martinez.

Krejt në fund i pari i shtabit teknik të Belgjikës foli edhe për dyshen Eden Hazard dhe Kevin de Bruyne që u larguan të lënduar nga ndeshja me Portugalinë.

“De Bruyne pësoi një goditje të ashpër në kyçin e këmbës dhe mjekët ende nuk kanë përcaktuar diagnozën. Për Hazard është më shumë një problem muskulor. Kemi nevojë për 48 orë kohë për të vlerësuar shkallën e lëndimeve. Do të kthehemi në Belgjikë dhe do të kryejmë ekzaminimet e duhura”, përfundoi Martinez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori