Manchester City ka arritur të tregohet i fortë ndaj rivalëve të Manchester Unitedit, të cilët i mposhti me rezultat 2-0 në ndeshjen gjysmëfinale të EFL Cup.

Qytetarët triumfuan në Old Trafford dhe siguruan finalen e madhe të EFL Cup apo e njohur ndryshe si Carabao Cup.

Golat në këtë fitore të ekipit të Pep Guardiolas u shënuan nga John Stones (50’) dhe Fernandinho (83’).

City mposht Unitedin në Old Trafford dhe i bashkohet Tottenhamit në finalen e EFL Cup City mposht Unitedin në Old Trafford dhe i bashkohet Tottenhamit në finalen e EFL Cup

Lojtarët më të vlerësuar në këtë ndeshje ishin pikërisht Stones dhe Ruben Dias, të cilët u notuan me 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Luke Shaw, i cili u vlerësua me notë 5.9.

Man Utd:

Man City:

/Telegrafi/