LAJMI I FUNDIT:

Majmunët rrahën keq liderin e dikurshëm, në momentin që deshi t’i rikthehej grupit (Video)

Majmunët rrahën keq liderin e dikurshëm, në momentin që deshi t’i rikthehej grupit (Video)

Në Senegal të Afrikës, një grup i majmunëve e kanë rrahur keq dhe kafshuar dhunshëm liderin e dikurshëm, i cili është rikthyer pas disa vitesh që ka jetuar i vetmuar.

Reklama

Ai dikur ishte udhëheqësi apo siç njihet në botën e kafshëve si Alfa i grupit, por pas një përleshje me të dytin apo të ashtuquajturin Beta, e ka humbur statusin, transmeton Telegrafi.

Pas është ndjekur nga pjesëtarët e komunitetit ku bënte pjesë, është larguar në vend të panjohur dhe ka jetuar vetëm për vite tëra.

Shkencëtarët thonë se majmuni ka bërë një përpjekje të pamend, kur ka provuar t’i kthehet grupit, sepse është ndjekur nga mbrojtësit në mënyrë mizore.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihen një nga nëntë rastet që janë regjistruar ndonjëherë, kur majmunët e kanë trajtuar në këtë formë prijësin e dikurshëm. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Kalo në kategori