Dy luanë gjigantë janë filmuar duke luftuar njëri-tjetrin në një video të filmuar nga vetëm pak metra larg.

Luanët, u filmuan duke rrëshqitur në rërë – me gjasë duke luftuar për një luaneshë – ndërsa një dëshmitar i tmerruar ndiqte, përcjell Telegrafi.

Në pamjet, bishat gjigante shihen duke u përplasur me njëri-tjetrin, duke vendosur kthetrat e tyre në lëkurën e rivalit të tyre.

Një luaneshë shihet në sfond duke ikur nga skena pasi dy “Mbretërit e xhunglës” vazhdojnë të luftojnë.

Videoja thuhet se është bërë në Tswalu Kalahari në Afrikën e Jugut nga udhëzuesi dhe fotografi privat Roger Bowren. /Telegrafi/