Oktapod kriminale janë tiparet e regjimit të OBRM-PDUKM-së. Tani, në vend qeverisë e drejta dhe ligjet, reagojnë nga LSDM ndaj qëndrimit të liderit të opozitës OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski.

“Kur Mickoski flet për kokat dhe oktapodët, e din edhe ai, si dhe i gjithë opinioni se koka e vetme e oktapodit kriminal është në Budapest dhe quhet Nikolla Gruevski. Në vend që të ikë, Mickoski të del të përgjigjet para opinionit: A ka pasur ndonjë takim në një nga klubet më të njohura të Shkupit me një nga të dyshuarit i cili iu është caktuar masa e paraburgimit? A keni arritur deri tek paratë e njërit prej të dyshuarve? Mickoski është kundër drejtësisë, sepse misioni dhe qëllimi i tij i vetëm është mbrojtja e krimit të kryetarit të vërtetë të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski”, thuhet në reagimin e LSDM-së./Telegrafi/