LAJMI I FUNDIT:

Logitech lanson tastierën e re ergonomike, me dizajn të përshtatshëm për qëndrimin në kompjuter

Logitech lanson tastierën e re ergonomike, me dizajn të përshtatshëm për qëndrimin në kompjuter

Sot u pa prezantimi i një tastiere pa kabllo të dizajnuar në mënyrë unike të quajtur ERGO K860 nga Logitech.

Reklama

Tastiera e re ergonomike  përmban një faktor forme të veçantë që synon të maksimizojë rehatinë e përdoruesit për sa i përket qëndrimit, vendosjes së kyçeve dhe aktivitetit të muskujve.

Logitech pretendon se tastiera ofron ‘54% më shumë mbështetje për kyçet dhe zvogëlon lakimin e kyçeve me 25% ‘, duke rezultuar në një përvojë më të qetë dhe efektive të përdoruesit.

Përveç njoftimit për shtyp, prodhuesi zviceran postoi gjithashtu një video lansuese për ERGO K860 në YouTube.

Tastiera kushton 129 dollarë dhe mund të blehet nga ueb faqja zyrtare e kompanisë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
YouTube do të ndalojë heqjen e përmbajtjeve që bëjnë pretendime të rreme për zgjedhjet e kaluara në SHBA

YouTube do të ndalojë heqjen e përmbajtjeve që bëjnë pretendime të rreme për zgjedhjet e kaluara në SHBA

Teknologji
Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Teknologji
Sensori i detektimit për rrëzim në Apple Watch i shpëton jetën një gruaje

Sensori i detektimit për rrëzim në Apple Watch i shpëton jetën një gruaje

Teknologji
Mësoni më shumë për Shqip.ai, platformën më të kërkuar në Kosovë dhe më gjerë

Mësoni më shumë për Shqip.ai, platformën më të kërkuar në Kosovë dhe më gjerë

Teknologji
Kalo në kategori