LAJMI I FUNDIT:

Lirohen pesë persona, mbaheshin si skllevër nga pronarët e një restoranti (Foto)

Lirohen pesë persona, mbaheshin si skllevër nga pronarët e një restoranti (Foto)
Pic by Caters News - (Pictured: Police raid the Ming Moon on the Stafford road , Wolverhampton in connection with modern day slavery. Victims are taken away by Police.) - - Police rescued five possible slaves from a Chinese restaurant in an early morning raid. Dressed in protective head gear, officers used a battering ram to enter through a locked side door which triggered the restaurants security alarm. Police say the men were seemed to be living in cramped and unsuitable conditions with 15 others mainly from Slovakia and Romania, who police found on Tuesday. SEE CATERS COPY

Gjatë bastisjes në një restorant kinez në West Midlands, janë gjetur pesë persona që dyshohet se mbaheshin si skllevër.

Reklama

Ata po qëndronin në një hapësirë të ngushtë pranë punëtorisë, ku besohet se detyroheshin të punonin me vetëm pak ushqim dhe pije, ndërsa pa kushte elementare banimi, transmeton Telegrafi.

Kohë më parë janë zbuluar 15 persona nga Sllovakia dhe Rumania, që mbaheshin për punë të detyruar dhe keqtrajtoheshin kur nuk iu bindeshin urdhrave.

“Hyrjen e pakontrolluar të shumë refugjatëve, e kanë shfrytëzuar disa pronarë të punëtorive, që pas strehimit i kanë shfrytëzuar në mënyrë çnjerëzore” thuhet në raport lidhur me rastin.

Nga frika se mund të ketë edhe shumë raste tjera, priten të bëhen edhe bastisje të ngjashme në shumë prona. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Kalo në kategori