LAJMI I FUNDIT:

Lideri opozitar, Memli Krasniqi pritet të nis një vizitë zyrtare në Washington e Bruksel

Lideri opozitar, Memli Krasniqi pritet të nis një vizitë zyrtare në Washington e Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi pritet që gjatë javës së ardhshme të udhëtoj për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Reklama

Siç mëson Telegrafi nga burimet, lideri i opozitës do jetë për vizitë në Washington dhe gjithashtu edhe disa ditë në kryeqendrën evropiane – Bruksel.

Krasniqi pritet që gjatë këtyre vizitave të zhvilloj takime me zyrtarë të lartë amerikan dhe evropian.

Telegrafi mëson se Krasniqi do të pritet në takime në Departamentin e Shtetit në SHBA, e gjithashtu do të takojë edhe zyrtarë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Gjatë qëndrimit në Washington, lideri i PDK-së do të pritet edhe ne Kongres, në takime të ndara në Senat dhe në Dhomën e Përfaqësuesve.

Krasniqi do të ketë takime edhe në disa prej instituteve dhe think-tanks kryesore amerikane.

Telegrafi ka mësuar po ashtu se kreu i PDK-së do të zhvillojë takime edhe me personalitete të njohura, të lidhura me zhvillimet politike në Ballkan, gjatë dy dekadave të fundit.

Kurse gjatë qëndrimit në Bruksel, Krasniqi do të zhvillojë takime në Parlamentin Evropian dhe në Shërbimin për Veprim të Jashtëm Evropian. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Lajme
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Lajme
Kalo në kategori