LAJMI I FUNDIT:

Liberalizimi i vizave, rrugët e zbrazura para ambasadave të huaja në Prishtinë

Dikur ishin plotë, por sot rrugët para ambasadave të huaja në Kosovë janë të zbrazura.

Qytetarët për vite me radhë prisnin para tyre për të aplikuar për një vizë turistike për udhëtim jashtë vendit.

E, kjo sot ka ndryshuar pasi më 1 janar të këtij viti ka hyrë në fuqi vendimi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.


Telegrafi do ju sjell disa pamje të rrugëve të zbrazëta para Ambasadës Gjermane si dhe rrugës së Ambasadës së Sllovenisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori