LAJMI I FUNDIT:

Lëngu i hudhrës rikthen flokun e humbur

Lëngu i hudhrës rikthen flokun e humbur

Hudhra ndihmon në eliminimin e yndyrës së tepërt, qetësimin e kruajtjes së skalpit të kokës, ndihmon në forcimin e strukturës së flokëve, zvogëlon rënien e tyre.

Lëngu i hudhrës jep një ndihmesë të madhe edhe në rikthimin e flokut të humbur. Pasi bëhet shtypja e mirë e hudhrës, me lëngun e përftuar bëhet masazh rreth 3 minuta në vendin ku ka rënë floku.

Mbahet ashtu për 30 minuta dhe më pas shpërlaji me ujë të bollshëm flokët, deri sa të largohet era e rëndë e hudhrës.


Ky veprim bëhet një herë në javë deri në shfaqjen e rezultateve pozitive. /Telegrafi/