LAJMI I FUNDIT:

A lënë pasoja masturbimi dhe lodrat e seksit? 

A lënë pasoja masturbimi dhe lodrat e seksit? 

Nëse jeni të brengosur që të keni pasoja për shkak të masturbimit shumë të shpeshtë dhe përdorimit të lodrave të seksit – merrni frymë lirisht.

Portali Pop Sugar ka zhvilluar bisedë me drejtoren e Programit të mjekësisë seksuale të femrave në Universitetin Stanford, Leom Millheiserova, transmeton Telegrafi.


Ajo thotë që lodrat seksuale janë të shkëlqyeshme për studimin e intimitetit, qoftë kur i përdorni me partnerin apo vetëm, posaçërisht u janë të dobishme femrave të cilave u nevojitet paksa më shumë stimulim për të arritur orgazmën.

“Lodrat u janë shumë të nevojshme dhe të dobishme femrave të cilat kanë vështirësi në arritje të orgazmës, posaçërisht pas menopauzës. Femrat e reja shpesh brengosen në mos po bëhen të varura.

Kjo nuk do të thotë që nuk do të arrini orgazëm edhe pa to, mirëpo është e mundshme që më shumë kënaqeni në seks në të cilin përdorni lodrën.

Dhe kjo është në rregull”, shton ajo.

Më së miri është që herë pas here të përdorni lodrën, ndërkaq herë pas here jo, mirëpo më me rëndësi është që të bëni atë me të cilën jeni më të kënaqura – këshillon kjo mjeke. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e dini se...
U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

Çfarë të vizitosh
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Si të përcaktoni me saktësisht moshën e një oktapodi: Fare e lehtë - numëroni unazat në krahët e tyre

Si të përcaktoni me saktësisht moshën e një oktapodi: Fare e lehtë - numëroni unazat në krahët e tyre

Libri i madh i kafshëve
23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

Astrologji
Kalo në kategori