LAJMI I FUNDIT:

Laverne Cox bën histori si Barbie e parë transgjinore e Mattel: “Mezi pres që fansat të gjejnë kukullën time në rafte”

Laverne Cox bën histori si Barbie e parë transgjinore e Mattel: “Mezi pres që fansat të gjejnë kukullën time në rafte”

Laverne Cox ka bërë histori si Barbie e parë transgjinore e Mattel, vetëm disa ditë përpara ditëlindjes së saj të 50-të të dielën.

Pas njoftimit emocionues, interpretuesja 49-vjeçare mezi e përmbajti veten teksa u entuziazmua për një kukull që po bëhej.


“Mezi pres që fansat të gjejnë kukullën time në rafte dhe të kenë mundësinë të shtojnë një kukull Barbie të modeluar sipas një personi transgjinor në koleksionin e tyre”, tha ajo në një deklaratë, të siguruar nga Page Six.

Ndërsa fliste për të bërë histori si Barbie e parë transgjinore e Mattel, aktorja tha se përvoja ishte ‘surreale’.

Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re
Lexo po ashtu Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re

Për më tepër, aktorja shpjegoi për People se kukulla është një fitore e madhe për komunitetin LGBTQ në mes të përhapjes shqetësuese të personave anti-trans.

Ajo vazhdoi të përshkruajë se si kjo është pak ‘shpresë dhe mundësi’ për njerëzit trans në një vit ku ‘mbi 250 pjesë të legjislacionit anti-trans janë futur në legjislaturat shtetërore në të gjithë vendin’.

Linja më e fundit e kukullave të ndryshme nga Mattel përfshin një Barbie me aparat dëgjimi
Lexo po ashtu Linja më e fundit e kukullave të ndryshme nga Mattel përfshin një Barbie me aparat dëgjimi

“Në këtë mjedis ku fëmijët trans sulmohen, kjo mund të jetë gjithashtu një festë, dhe gjithashtu një hapësirë ​​për ta për të ëndërruar, kuptuar dhe kujtuar se trans është e bukur”, vazhdoi Cox.

Sa i përket procesit të projektimit, ajo ishte ‘shumë e përfshirë’ dhe kishte shënime si ‘a mund ta bëjmë atë të duket më shumë si unë’ dhe të jetë ‘më shumë afrikano-amerikane’. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pesë prerjet më të bukura të flokëve që po shihen kudo në TikTok

Pesë prerjet më të bukura të flokëve që po shihen kudo në TikTok

Flokë dhe stil
Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Ushqim i shëndetshëm
Kombinimi perfekt për dimrin: Pallto dhe çizme, sipas Selena Gomez

Kombinimi perfekt për dimrin: Pallto dhe çizme, sipas Selena Gomez

Moda
Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t'i kombinoni me funde dhe fustane

Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t'i kombinoni me funde dhe fustane

Moda
Një bel më i hollë, një bark më i sheshtë dhe një shpinë më e fortë në vetëm tre minuta në ditë

Një bel më i hollë, një bark më i sheshtë dhe një shpinë më e fortë në vetëm tre minuta në ditë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kthimi në kostume zyre: Klasike në tonet bazë gri

Kthimi në kostume zyre: Klasike në tonet bazë gri

Keshilla Modë
Kalo në kategori