LAJMI I FUNDIT:

Linja më e fundit e kukullave të ndryshme nga Mattel përfshin një Barbie me aparat dëgjimi

Linja më e fundit e kukullave të ndryshme nga Mattel përfshin një Barbie me aparat dëgjimi

Lansimi i fundit nga Mattel i kukullave Barbie fokusohet në lloj-llojshmërinë.

Prodhuesi i lodrave ka lansuar koleksionin e ri të këtij viti “Barbie Fashionista 2022” me disa kukulla të reja duke përfshirë Barbie-n e parë me aparate dëgjimi pas veshit, një kukull me një këmbë protetike, një kukull Ken me vitiligo dhe shumë më tepër.

Kukulla e parë në llojin e saj me aparate dëgjimi të dukshme është stiluar e veshur me një fustan me stampim lulesh, çizme rozë dhe një bisht të lartë.


View this post on Instagram

A post shared by Barbie (@barbie)


“Gati për të bërë valë? Zhytuni në kukullat e reja #Barbie Fashion Dolls – linja jonë më e larmishme dhe më gjithëpërfshirëse e kukullave, që ofron një larmi nuancash të lëkurës, ngjyrave të syve, ngjyrave dhe teksturave të flokëve, llojeve të trupit, aftësive të kufizuara dhe modës, për të frymëzuar edhe më shumë histori”, shkruajti marka një foto duke zbuluar formacionin e ri emocionues.

Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re
Lexo po ashtu Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re

Kukulla e re e Barbie me aparate dëgjimi u krijua për të zgjeruar më tej linjën Fashionistas për të pasqyruar njerëzit me aftësi të kufizuara si humbja e dëgjimit, dhe për të portretizuar me saktësi aparatet e dëgjimit, kompania përgjoi auditologen kryesore arsimor dhe avokaten e humbjes së dëgjimit Dr. Jen Richardson.

View this post on Instagram

A post shared by Barbie (@barbie)


Richardson ndau në një deklaratë se ajo ndjehej “e nderuar” që kishte punuar me Barbie për nxjerrjen e kukullës së saj me aparate dëgjimi pas veshit. “Si një audiologe arsimore me mbi 18 vjet përvojë duke punuar në mbrojtjen e humbjes së dëgjimit, është frymëzues për ata që përjetojnë humbje të dëgjimit të reflektuar në një kukull. Jam shumë e emocionuar që pacientët e mi të vegjël të shohin dhe të luajnë me një kukull që u ngjan atyre”.

Që nga zbulimi i kukullës së re, shumë njerëz e kanë lavdëruar tashmë Barbie për promovimin e përfaqësimit në lansimet e saj të fundit. /Telegrafi/