LAJMI I FUNDIT:

Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re

Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re

Kukulla e fundit e Barbie po nderon stilisten dhe biznesmenen ikonike Vera Wang në një mënyrë të bukur.

Reklama

Prodhuesi i lodrave ka nxjerrë një kukull të re që reflekton imazhin e Wang, e cila është pjesë e koleksionit të saj Tribute, i cili përmban një sërë femrash frymëzuese që po i japin formë kulturës.

Dizajnerja e famshme falënderoi Mattel, krijuesin e Barbie, në Instagram duke thënë se është një “nder i çmendur” dhe sa krenare është ajo që është pjesë e serisë së nderit të markës së grave që i admiron.

View this post on Instagram

A post shared by Vera Wang (@verawang)


Kukulla Barbie Vera Wang u krijua me flokë të gjatë të zinj dhe të drejtë, një fustan të zi elegant monokromatik që përfshin një të çarë të lartë përpara dhe një logo “LOVE” me shkronja të bardha pranë skajit të fustanit.

Kompania Mattel fillon garën e modës për veshjet e Barbie
Lexo po ashtu Kompania Mattel fillon garën e modës për veshjet e Barbie

“E lindur nga emigrantët kinezë, talenti dhe etika e punës e Vera Wang shpejt e panë atë të fitonte përvojë së bashku me emrat më të mëdhenj të modës, përpara se të krijonte butikun e saj të veshjeve të nusërisë”, ka shkruar Barbie një seri fotosh të kukullës.

View this post on Instagram

A post shared by VERA WANG (@verawanggang)


Postimi vazhdoi: “Tani në krye të një perandorie të modës dhe stilit të jetesës, Wang ka çimentuar vendin e saj si një fener krijimtarie, me një ndikim të qëndrueshëm në modë për brezat që do të vijnë”.

Kukulla ekskluzive Vera Wang Barbie është e disponueshme në faqen e internetit të Mattel’s Creations për 38 euro. /Telegrafi/