LAJMI I FUNDIT:

Lani këmbët në këtë lëng: Kurrë më nuk do të keni thembra të çara!

Lani këmbët në këtë lëng: Kurrë më nuk do të keni thembra të çara!

Qumështi dhe soda e bukës bëjnë çudira për thembra të lodhura dhe të çara. Ndiqni këto veprime dhe shpëtoni thembrat tuaja.

Reklama

Këmbët e thara, si edhe shputat e çara dhe të lodhura duhet t’i trajtoni posaçërisht. Këmbët tuaja kërkojnë kujdes të veçantë.

Në të vërtetë, shputat gjithsesi u janë të ekspozuara ndikimit të forcës më shumë gjatë ditës madje kjo është arsyeja kryesore përse janë të dëmtuara dhe duken të pakëndshme.

Lajm i mirë është që nuk ju nevojiten mjete të shtrenjta për kurim, sepse po ju japim recetën për shputa të kuruara dhe të buta.

Kjo tretje do t’ju ndihmojë që t’i eliminoni qelizat e vdekura nga lëkura. Vetëm ndiqni këto veprime:

– Para së gjithash është e nevojshme të ngrohni 2-4 gota qumësht.

– Veprimi tjetër është që të njomeni këmbën në atë qumësht. Mbajeni në të 5-10 minuta.

– Shtoni sodën e bukës dhe pastroni mirë.

Në fund shpëlani këmbët me ujë të ngrohtë dhe qitni kremin për shputa. /Telegrafi/

38594108-64652


Në trend Shendetesi

Më shumë
Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Shëndetësi
Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Shëndetësi
Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Shëndetësi
Screeningu Neonatal

Screeningu Neonatal

Shëndetësi
Pse vuani nga kapsllëku? Ushqimet që ju ndihmojnë për të luftuar konstipacionin

Pse vuani nga kapsllëku? Ushqimet që ju ndihmojnë për të luftuar konstipacionin

Shëndetësi
Larja me ujë të njelmët është në modë, por a është një ide e mirë? Çfarë thonë dermatologët

Larja me ujë të njelmët është në modë, por a është një ide e mirë? Çfarë thonë dermatologët

Shëndetësi Lajme
Kalo në kategori