LAJMI I FUNDIT:

Kuvendi mbyll punimet për sot, seanca vazhdon nesër në orën 12:00

Kuvendi mbyll punimet për sot, seanca vazhdon nesër në orën 12:00

Ka përfunduar seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës, për të vazhduar gjatë ditës së nesërme në orën 12:00.

Reklama

Kështu ka bërë të ditur nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti i cili mbylli punimet e kuvendit për sot për shkak të mungesës së kuorumit për miratimin e projektligjeve të propozuara.

Në mungesë të kuorumit nuk u arrit të miratohet edhe projektligji për kamatvonesa për rregullimin dhe mbështetjen e bizneseve.

Ndërkohë, Kryesia e kuvendit do të mblidhet nesër në orën 11:00, një orë para vazhdimit të seancës.

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Lajme
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Lajme
Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Lajme
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Lajme
Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Lajme
Kalo në kategori