LAJMI I FUNDIT:

Kush tha se Shqipëria duhet më shumë se partia?!

Kush tha se Shqipëria duhet më shumë se partia?!

Teksa deputeti kritik brenda Partisë Socialiste, Ben Blushi, zgjedh interesat e Shqipërisë përpara atyre të partisë, kolegët e tij, Taulant Balla dhe Pandeli Majko, mendojnë krejt të kundërtën.

Reklama

“Mes Shqipërisë dhe partisë, unë zgjedh partinë”, është shprehur Balla gjatë diskutimeve në Asamblenë e Partisë Socialiste.

“Nuk jam dakord që Shqipëria ka më shumë rëndësi se partia”, mësohet të jetë shprehur socialisti Majko.

Por, ai që ka sheshuar “gjakrat” duket se është ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, i cili është i mendimit se “nuk ka ndonjë ndryshim mes Shqipërisë dhe partisë”.

Por, cila ishte deklarata e Blushit që solli këto reagime?

“Nuk mund të ketë një vend demokratik nëse partia më e madhe në vend nuk është demokratike. PS nuk po dëshmon solidaritet me të varfrit. Nuk është një parti e ndjeshme ndaj atyre që kanë nevojë. Prandaj, zgjedh interesat e Shqipërisë përpara ato të partisë”, tha Ben Blushi.

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Lajme
Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Siguri
Kalo në kategori