LAJMI I FUNDIT:

“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot po qëndron për vizitë në Itali ku do të mbajë takim me shqiptarët në Milano.

Por pavarësisht kësaj, disa prej shqiptarëve atje duket se nuk e kanë mirëpritur këtë vizitë të kryeministrit shqiptarë.


Një parullë e madhe kundër Ramës është shfaqur ne vendin ku do zhvillohet takimi, njoftojn mediat italiane.

Rama mbërrin në Itali, takim me bashkëkombësit në Milano
Lexo po ashtu Rama mbërrin në Itali, takim me bashkëkombësit në Milano

“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes”, është mesazhi që është shkruajtur si shenjë proteste ndaj vizitës së Ramës.

Ndryshe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama para Italisë një takim të tillë e kishte mbajtur edhe në Greqi ku morën pjesë rreth 20 mijë shqiptarë. Kryeministri në muajt në vijim pritet të takohet dhe me shqiptarë që jetojnë e punojnë në Londër e Duseldorf. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Prishtina
Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Lajme
Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Komunat
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Politikë
Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Lajme
Kalo në kategori