LAJMI I FUNDIT:

Kur pritet të vjen seria e re e videolojës së famshme Counter Strike?

Kur pritet të vjen seria e re e videolojës së famshme Counter Strike?
Reklama

Valve kishte premtuar se Counter-Strike 2 do të lansohej “verën e këtij viti”, por vera veçse ka përfunduar, dhe shumë persona pyesin: “ku është CS2?”.

Dhe sipas të gjitha llogarive, lansimi është praktikisht afër të ndodhë.


Valve postoi një pyetje në dukje të fshehtë në profilin zyrtar të Counter-Strike në X: “Çfarë do të bësh të mërkurën e ardhshme?”, me sa duket duke lënë të kuptohet se ata planifikojnë të lansojnë një version të ri të lojës po atë ditë, përcjell Telegrafi.

Pra, mbani shënim këtë datë, pasi loja mund të lansohet pasditen e së mërkurës të 27 shtatorit, ndoshta në orën 19:00.

Lansimi i kësaj loje ka shumë të ngjarë të jetë gjëja më e madhe në lojërat kompjuterike në 2023. Counter-Strike: Global Offensive aktuale ka regjistruar 1 milion lojtarë aktivë të njëkohshëm në baza ditore prej muajsh.

Nëse ndonjë lojë kishte një shans për të rrëzuar nga froni PUBG: Battlegrounds me 3.2 milionë lojtarë në të njëjtën kohë, ishte Counter-Strike 2 – përmirësimi më i madh i një loje konkurruese në dekadën e fundit. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Microsoft lanson funksionin për gjenerimin e imazheve nga teksti, do të jetë i integruar në Paint

Microsoft lanson funksionin për gjenerimin e imazheve nga teksti, do të jetë i integruar në Paint

Teknologji
Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Teknologji
Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Teknologji
Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Teknologji
Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Teknologji
Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

Teknologji
Kalo në kategori