LAJMI I FUNDIT:

Kryetari i Bashkisë së Vlorës: Do të ketë turizëm të brendshëm, presim vëllezërit nga Kosova të vijnë në plazhet tona

Kryetari i Bashkisë së Vlorës: Do të ketë turizëm të brendshëm, presim vëllezërit nga Kosova të vijnë në plazhet tona

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka ftuar qytetarët e Kosovës që këtë vit të kalojnë pushimet në këtë qytet.

Reklama

Leli në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se punët kanë filluar dhe së shpejti do të hapet sezoni turistik me kushtet e caktuara në këtë kohë të pandemisë, përcjell Telegrafi.

I pari i Vlorës ka thënë se ky vend ka hapësirën e nevojshme për të përballuar fluksin e turistëve duke respektuar rekomandimet e institucioneve shëndetësore.

“Kemi vijë bregdetare nga grykëderdhje e Vjosës deri në Orikum”.

Ai thotë se plazhet e Karaburunit ofrojnë hapësira private për familje pa u ndikuar nga pandemia.

Leli thotë se këtë vit pretendohet të ketë turizëm të brendshëm.

“Presim vëllezërit tanë nga Kosova që të zgjedhin Vlorën si destinacionin turistik të kësaj vere”, tha ndër të tjera Dritan Leli./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Jemi thellësisht të shqetësuar për situatën në veri”, Lajçak përmend sërish tri kërkesat për Kurtin

“Jemi thellësisht të shqetësuar për situatën në veri”, Lajçak përmend sërish tri kërkesat për Kurtin

Lajme
Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Lajme
​Qindra protestues edhe sot para objekteve komunale në veri

​Qindra protestues edhe sot para objekteve komunale në veri

Lajme
I premtoi martesë dhe kreu marrëdhënie seksuale me të, vajza raporton në Polici rastin

I premtoi martesë dhe kreu marrëdhënie seksuale me të, vajza raporton në Polici rastin

Kronika e Zezë
Vdes një person në Gjakovë, dyshohet se u godit nga rrufeja

Vdes një person në Gjakovë, dyshohet se u godit nga rrufeja

Kronika e Zezë
Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Lajme
Kalo në kategori