Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar popullin belg me rastin e Ditën Kombëtare të Belgjikës.

Kurti në postimin e bërë në Twitter,  ka falënderuar shtetin belg për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën.

“Gëzuar Ditën Kombëtare për popullin e Belgjikës, shtëpia e BE-së dhe NATO-s. Ne i falënderojmë ata për mbështetjen e vazhdueshme për vendin tonë dhe shprehim solidaritetin e mbështetjen me të gjithë të prekurit nga përmbytjet shkatërruese në Belgjikë dhe në veri-perëndim të Evropës”, thuhet në postimin e kryeministrit Kurti. /Telegrafi/