0Shares

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, do të merr pjesë në Forumin e Tetë Kuvendor për Siguri që mbahet në Riga të Letonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Xhaferi do të flet për temën ”Përdorimi armiqësor i informacionit dhe siguria kompjuterike”.

Në kuadër të këtij forumi, është paraparë një takim dypalësh ndërmjet Xahferit dhe kryekuvendes lezoneze, Ināra Mūrniece./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)