LAJMI I FUNDIT:

Kovaçevski për Pashkët: Të forcojmë besimin në komunitet!

Kovaçevski për Pashkët: Të forcojmë besimin në komunitet!

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i dërgoi një letër urimi për festën më të madhe të krishterëve të Ngjalljes – Pashkëve, kreut të KOM-OA, Sinodit të Shenjtë të Ipeshkvijve, klerit dhe murgjve të KOM-OA dhe të gjithë besimtarëve që festojnë sot.

Reklama

“Fitorja e jetës mbi vdekjen, e simbolizuar nga Pashkët, është një mesazh i fortë për suksesin e vendimeve të guximshme, kur ato merren me besim të sinqertë në të mirën e përbashkët.

Në këto kohë lufte në kontinentin evropian dhe një krizë ekonomike dhe energjitike botërore, është më se e nevojshme të rivendoset zëri i ndërgjegjes tek të gjithë dhe të ngrihet mbi interesat personale, për të siguruar së bashku prosperitetin dhe perspektivat e brezave të tanishëm dhe të ardhshëm. .

Siç tregon edhe kjo festë, rruga e drejtë vë në provë besimin, për të forcuar vullnetin, që është e vetmja mënyrë për të arritur paqen dhe mirëqenien kolektive.

Qoftë e lumtur dhe e përjetshme festa e Ngjalljes së Krishtit – Pashkët!”, thuhet në letrën e Kovaçevskit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Lajme
Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Lajme
Deputetja britanike e quan skandaloze deklaratën e kongresistes amerikane për vrasjen e policit në veri

Deputetja britanike e quan skandaloze deklaratën e kongresistes amerikane për vrasjen e policit në veri

Lajme
Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Lajme
Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Lajme
Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Lajme
Kalo në kategori