LAJMI I FUNDIT:

Kopshti zoologjik St. Louis mirëpret lindjen e parë të majmunit langur Francois

Kopshti zoologjik St. Louis mirëpret lindjen e parë të majmunit langur Francois

Kopshti zoologjik St. Louis i Misurit njoftoi lindjen e një majmuni langur të Francois, i pari nga speciet e rrezikuara që do të lindte në këtë kopsht.

Në një postim në Facebook nga kopshti zoologjik thuhej se majmuni femër lindi më 30 shtator nga nëna Dolly, dhe babai Deshi.

Ata deklaruan se foshnja 1 muajshe është quajtur Rhubarb, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

“Dolly dhe Rhubarb kanë një lidhje të fortë mes vete, dhe Dolly është e dedikuar në kujdesin për vajzën e saj”, shkruhej në postimin e tyre.

Nga kopshti zoologjik tutje bënë të ditur se ardhja në jetë e langur-it Rhubarb është një “lindje e rëndësishme për këtë specie të rrezikuar”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Mjekja e mori kastorin në shtëpi për rehabilitim - shikoni se si ai e ndërton një 'digë'

Mjekja e mori kastorin në shtëpi për rehabilitim - shikoni se si ai e ndërton një 'digë'

Fun
Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Interesante
Braziliani i martuar me gjashtë gra, planifikon të bëjë fëmijë me secilën

Braziliani i martuar me gjashtë gra, planifikon të bëjë fëmijë me secilën

Interesante
Lopa në Angli bëhet virale, bëhet kinse po fle në kohën e mjeljes

Lopa në Angli bëhet virale, bëhet kinse po fle në kohën e mjeljes

Interesante
Tajlandezi vodhi 67 të brendshme të grave për t’i varur në

Tajlandezi vodhi 67 të brendshme të grave për t’i varur në "pemën e masturbimit"

Fun
Gjatë shëtitjes hasi në një copëz “guri” që peshonte 4.6 kilogramë, doli të ketë 2.6 kilogramë ar – australiani rrëfen momentin interesant

Gjatë shëtitjes hasi në një copëz “guri” që peshonte 4.6 kilogramë, doli të ketë 2.6 kilogramë ar – australiani rrëfen momentin interesant

Interesante
Kalo në kategori