LAJMI I FUNDIT:

Kongresi Panshqiptar Amerikan hap zyrën në Uashington

Kongresi Panshqiptar Amerikan hap zyrën në Uashington

Kongresi Panshqiptar Amerikan (KPA) njofton se ka hapur zyrën në Uashington, ndërsa u tha se hap udhën për një kapitull të ri në historinë shqiptaro-amerikane.

Reklama

Zyra, e vendosur në 1101 Pennsylvania Avenue, është vetëm tri rrugë nga Shtëpia e Bardhë dhe në distancë të vogël nga Capitol Hill.

“Kjo është një ditë krenarie për KPA-në dhe shqiptaro-amerikanët kudo”, tha Bruno Ceka, kryetari i KPA-së.

“Zyra hap udhën për një kapitull të ri në historinë shqiptaro-amerikane dhe do të shërbejë të ndihmojë punën e vazhdueshme me politikën dhe vendimmarrësit në Uashington”.

Kongresi Panshqiptar Amerikan (KPA) është organizatë jopërfituese e komunitetit e dedikuar të promovojë interesat e përbashkëta, vlerat dhe idealet e Shteteve të Bashkuara dhe popullit shqiptar. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Aksident me fatalitet në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një person

Aksident me fatalitet në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një person

Kronika e Zezë
KPM kërkon nga operatorët të ndalin transmetimin e kanaleve “Arena” – shfaqën spotin kërcënues në serbisht

KPM kërkon nga operatorët të ndalin transmetimin e kanaleve “Arena” – shfaqën spotin kërcënues në serbisht

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Shefi i BE-së viziton veriun: Zhvillimet e fundit, paraqesin rrezik për njerëzit që jetojnë në këtë pjesë

Shefi i BE-së viziton veriun: Zhvillimet e fundit, paraqesin rrezik për njerëzit që jetojnë në këtë pjesë

Lajme
“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

Lajme
Parku i lagjes “Arbëria” përurohet me emrin e ish-kryeministrit të Japonisë

Parku i lagjes “Arbëria” përurohet me emrin e ish-kryeministrit të Japonisë

Prishtina
Kalo në kategori