LAJMI I FUNDIT:

Kongresi kërkon të dëgjojë Ivankën dhe Donald Jr për çështjen ruse

Kongresi kërkon të dëgjojë Ivankën dhe Donald Jr për çështjen ruse

Kongresi amerikan kërkon të thërrasë si dëshmitarë dy fëmijët e presidentit Donald Trump, Ivankën dhe Donald Jr, si dhe drejtorin financiar të “Trump Organization”, Allen Weisselberg.

Reklama

Këtë njoftim e bëri presidenti i këtij komisioni, Elijah Cummings, pasi dëgjoi ish-avokatin e presidentit amerikan, Michael Cohen.

Cohen ka përfshirë në deklaratat e tij këta të tre si dhe shumë persona të tjerë për sa i përket negociatave me rusët për projektin e një “Trump Tower” në Moskë. /bw/

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori