Policia e Kosovës në Gjilan ka konfiskuar marihuanë, pasi që e njëjta është gjetur në shtëpinë e të dyshuarit.

“Raportohet se gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull K/Shqiptar, Policia ka gjetur dhe ka konfiskuar një sasi të substancës narkotike të llojit marihuanë me peshë 2.8 gramë”, ka njoftuar policia.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/