Ende duhet të presim për lajmet zyrtare në lidhje me Samsung Galaxy S10 Lite të ri, por thashethemet janë ende duke zbuluar disa specifika të mundshme.

Besohet se Galaxy S10 Lite do të ketë shumicën e brendësisë harduerike si atë që gjejmë në Galaxy A91, por Slashleaks sapo ka zbuluar informacione që duken zyrtare.

Samsung Galaxy S10 Lite i ardhshëm do të ketë specifikat e njëjta me Galaxy A91, sipas SlashLeaks.

Kjo do të thotë që do të ketë një Snapdragon 855, RAM 8gb dhe Android 10 brenda pajisjes.

Madhësia e baterisë së mund të jetë zbuluar nga ANATEL, autoriteti i certifikimit të Brazilit.

Ata kanë publikuar informacione për një SM-G770F, i cili pritet të jetë Galaxy S10 Lite, dhe bateria e tij mund është 4,370mAh.

Kjo do të thotë që me një bateri 4,500 mAh, do të ketë më shumë energji sesa ajo që gjendet në Samsung Galaxy Note 10+. /Telegrafi/