LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Prishtinës nis vendosjen e pajisjeve për matjen e zhurmës në bizneset e gastronomisë

Komuna e Prishtinës nis vendosjen e pajisjeve për matjen e zhurmës në bizneset e gastronomisë

Komuna e Prishtinës njofton se ka nisur vendosjen e pajisjeve që mat zhurmën në hapësirat e gastronomisë.

Reklama

Sipas njoftimit, bizneset në rast të mos vendosjes së tyre do të gjobitën deri 5 mijë euro.

“Filluam me vendosjen e pajisjeve për matjen e zhurmës në hapësirat e gastronomisë. Subjektet afariste kanë kohë të aplikojnë për certifikatë vetëm edhe deri të premten në formë fizike në sportele ose të dielën përmes formës online në ndotja akustike“, njofton nënkryetarja Donjeta Sahatçiu.

“Sigurisht, në rast se, subjektet e gastronomisë nuk aplikojnë deri në datat e caktuara, bazuar në rregulloren në fuqi, neni 21, pika 3.2, bizneset të cilat nuk kanë aplikuar dhe rrjedhimisht nuk janë pajisura me certifikatë mund të dënohen me gjobat e përcaktuara sipas rregullores në fuqi nga 3,000-5,000 euro”, përfundon ajo. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

Ekonomi
Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Auto Mita
“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

Agimi Company
Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Ekonomi
Kriza e kostos së jetesës – sa kushton të jetosh në Prishtinë?

Kriza e kostos së jetesës – sa kushton të jetosh në Prishtinë?

Ekonomi
Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Prishtina Ticket
Kalo në kategori