Një grup eksploruesish kanë shpërndarë imazhe të pabesueshme të një “ferme makinash të braktisura”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, veturat te kjo “fermë” janë lënë të kalben, të shkërmoqen dhe dalëngadalë të kthehen në “parajsën e një eksploruesi”.

Grupi ‘Urbexcr’ shpërndau imazhe të pronës së rrënuar, e cila është e mbushur me vetura dhe makina të tjera “të së kaluarës”.

Grupi kërkon rregullisht vende të tilla dhe dokumenton gjetjet e tyre, por vendndodhjet e sakta shpesh mbahen sekrete.

Ata pohuan se “ferma ishte shkatërruar plotësisht” dhe ishte e mbushur me “thesare”, duke përfshirë një Citroën 2CV klasik, të mbuluar me myk dhe papastërti.

Reklama

Një Talbot Samba i vitit 1980 u gjet gjithashtu pranë pronës dhe dukej mjaft i mirë në krahasim me të tjerët.

Reklama

Dhe një Lotus Eclat mahnitës është parë nën një pemë, duke mos harruar edhe një helikopter.

Nuk është e qartë se çfarë ndodhi me pronarët ose pse kaq shumë automjete u lanë aty. /Telegrafi/